Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak daleko je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je zaaranżować? Bojowniki, ze powodu na własne drogie ubarwienie, dość często określane są do uprawie w codziennych zbiornikach. Oczywiście jak inne zwierzęta, które chcemy na naszych pupili, tak i rybki potrzebują określonych warunków do życia dobrej kondycji i zdrowia.

Bardzo istotnym jest, aby podać im jako najkorzystniejsze warunki do wzroście – dzięki temu będziemy potrafili cieszyć się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom dobre warunki do wzroście, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to medium bardzo niekorzystne – potrzebują one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i zaglądają w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta nasila się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba ludzi jest zdrowsza, akwarium powinno mieć co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w granicach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było mocne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, chodzącymi do rodziny ryb labiryntowych, zaś wtedy znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z atmosfery. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga być doskonale zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Jest to ponad inną zaletę – chroni ryby przed zbyt długim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w zwykłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o dać na chwila roślin, które będą organizowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub drugie elementy podłoża, jak skały w trudniejszym kolorze. Zapewni nam więc pozytywne warunki do analizie tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrzymania jej prawidłowej formy.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments