Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesu dużo z nas zima jest przeważnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do prace fizycznej. Nie przemawiając już nawet o stałym ruchu na ciekawym powietrzu… Co bardzo, w terminie zimowym często przywiązujemy mniejszą gramaturę nie wyłącznie do dbania o kondycję fizyczną, ale także do stanu swej skóry. Na wesele wiosna jest doskonałym sezonem na ostatnie, aby powrócić do architektury i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich formach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w terminie zimowym, może być różny przebieg. Wiele zależy tutaj także od rodzaju problemów skórnych, jak i całej kondycji organizmu i innych predyspozycji osoby korzystającej z pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich formach warto też ujawniać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można użyć z niewiele odmiennych zabiegów, ponieważ ich tworzenie mogłoby doprowadzić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która przyjmie na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najkorzystniejszym podejściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czyli to cały wybór oraz ewentualnie można je wykonać w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest naprawdę duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Że byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, której w okresie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale również bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Gdy lecz nie jest różnych przeciwwskazań do danych kuracji, wynikających np. z znajomego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do najczęstszych zabiegów w niniejszym stanie określa się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego dokonania uzyskuje się innego rodzaju kwasy, które, w relacji od sposobie i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą być gorsze albo wyższe stężenie. Peeling chemiczny kupi nie tylko na uniknięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i powoduje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń przyjmuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją przeprowadzić nawet w sukcesu cery naczyniowej i słabej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się doskonale jako zabieg przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie wyłącznie oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale i poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta droga sprawdza się także w kuracjach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak natomiast w terapiach, których zamiarem jest pełna poprawa wyglądu cery. Braki tego rodzaju kupią na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z działu medycyny estetycznej, która polega na niskim zawarciu w rolę wybranego preparatu ze składnikami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej pierwszych korzyści jest więc możliwość dostosowania procedury zabiegowej do indywidualnego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z dziedziny ciała, szczególnie narażonych na zgubne działanie warunków atmosferycznych w terminie zimowym, są dłonie. To dzisiaj na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli więc borykamy się z punktem wysuszonej i zniszczonej skóry w okolicach dłoni, odpowiednim podejściem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są grane w terminie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego rejonu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments