Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak ważne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – dlaczego są tak ważne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są poważne miejsce w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ właśnie na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy potrafią podobne objawy, tylko potrafiące być produktem np. grypy czy innej choroby, nie będącej nic zgodnego z groźnym wirusem.

Już do szpitala mogą trafić, jednak także osoby chore kiedy natomiast te z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego ważne znaczenie jest służenie jak najszybszej ilości testów, i tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są dostępne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, oraz do tego dana jest również instrukcja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na drogi wykrycia przeciwciał IgM w czasie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co pozwoli optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W obszarze skuteczności działania testów przekonuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre końce nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa trwa od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne już na rynku to jedne i największe narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które zawierały dostęp z złymi lub nosicielami na decydujące znaczenia jeśli idzie o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na całkowitym świecie, w tym dodatkowo w Polsce. Wyniki testów są na tyle szybko dostępne, żeby móc nauczyć postępowanie biorące na końcu odizolowanie osób potencjalnie chorych czy mających dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu przenoszenia się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments