{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to bardzo ważna sprawa, która w problemowych sytuacjach może nam ogromnie uprościć życie. Jak budować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym terminem ukrywa się nasza historia wiążąca się z braniem kredytów oraz zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą przeszłość kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli mamy zamiar składać w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, by nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak zadbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już pożyczek oraz parę informacji na temat zakupów na raty uregulowanych w określonym terminie. W sytuacji osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego staje się większa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich sytuacji głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank może ocenić wiarygodności potencjalnego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już dawniej pożyczki, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments